Regulamin Węgorzyńskiej Ultramaratońskiej Doby

REGULAMIN   „WĘGORZYŃSKIEJ ULTRAMARATOŃSKIEJ  DOBY” POD   PATRONATEM BURMISTRZA WĘGORZYNA  MONIKI KUŹMIŃSKIEJ
Więcej…

Komunikat przedstartowy

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY DLA ZAWODNIKÓW UCZESTNICZĄCYCH W ‘WĘGORZYŃSKIEJ ULTRAMARATOŃSKIEJ DOBIE’
Więcej…

e dudek

Gość honorowy. Edward Dudek. Fundator zaproszenia z pakietem startowym na Maraton Beskidy.

dolina charloty

Nagroda ufundowana przez Dolinę Charllotty:voucher  pobyt dla dwóch osób na dwa dni z zabiegiem

18. zmiana
23. Maciej Więcek zmiana Michał Lampapilka 8.
14. (Andrzej Zwoliński) 80' Michał Tymekpilka 10.
10. Daniel Romańczykzk zmiana Szymon Bocheńskipilka 23. zmiana
9. (Jarosław Kiernicki) 63' (Jarosław Kuchnio)

Marek Jechna, Maciej Kułak

Sporo bramek padło w 27 kolejce w spotkaniu pomiędzy Spartą Węgorzyno a Olimpem Gościno. Goście zapewne chcieli się zrewanżować za porażkę z rundy jesiennej i sztuka ta udała im się z nawiązką.  Już w  drugiej minucie podanie przechodzi przez nie najlepiej spisującą się tego dnia linię defensywną gospodarzy. W pole karne wbiega z futbolówką Marcin Nowicki i posyła ją tuż przy słupku bramki Bartosza Rogowskiego.  Kilka minut później zrobiło się 2:0 dla Olimpu. Podobna akcja lewą stroną, zakończyła się oddaniem strzału z piątego metra obok bezradnego Rogowskiego. Minutę później Spartanie łapią kontakt. To efekt uderzenia piłki głową przez Pawła Iskrę na tyle precyzyjnego, którym przelobował bramkarza gości. W 10 minucie utracie drugiej bramki zapobiegł udaną interwencją Robert Binkowski, po strzale Grzegorza Tarasewicza. Chwilę później przyjezdni wyszli z kontratakiem, który zwieńczony został niecelnym strzałem.  W 15 i 17 na bramkę Olimpu strzelają gospodarze ale bez efektu bramkowego. W 21 i 25 minucie z podobnym efektem kończy akcje gospodarzy Jan Skuratowski. W 28 minucie przy próbie dogrania piłki w pole bramkowe tor lotu futbolówki przecina zawodnik z Gościna, zdobywając bramkę samobójczą.  Przed przerwą oba zespoły stworzyły po jednym zagrożeniu ze stałego fragmentu gry. W obu przypadkach udanie interweniowali bramkarze. Lepiej w drugą część  meczu weszli przyjezdni. Po kilku minutach gry stworzyli sobie kolejną okazję z rzutu wolnego, po którym dzięki interwencji Rogowskiego nadal był remis. Niestety w 54 minucie ponownie miała miejsce akcja lewą stroną, zakończona technicznym strzałem, nie dającym szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Sparty. Po trzech minutach zrobiło się 3:3. Tym razem z kontrą wyszli miejscowi. Ambitna walka o górną piłkę w wykonaniu Pawła Iskry przyniosła efekt w postaci trzeciego gola. Chwilę później swój udział w meczu zakończył Emilian Kamiński w wyniku otrzymania drugiej żółtej kartki. Grający w osłabieniu gospodarze, jeszcze bardziej gubili się w defensywie, czego efekty przyszły w kolejnych minutach. W 62 minucie szczęśliwie strzał w światło bramki broni Rogowski. Kilka minut później po rzucie wolnym niecelnym strzałem finalizują akcje miejscowi. W 73 minucie po rzucie rożnym zrobiło się 4:3 dla przyjezdnych. W 77 minucie po kolejnej akcji i drobnej pomocy sędziego Bartosz Rogowski skapitulował po raz piąty. W kolejnych minutach gra niespecjalnie się układała jednym czy drugim. W między czasie wyrównały się sił na boisku, gdyż drugie napomnienie otrzymał zawodnik Olimpu. W końcówce spotkania ponownie Marcin Nowicki lewą stroną przedarł się w pole karne i ustalił wynik spotkania na 3:6.