Regulamin Węgorzyńskiej Ultramaratońskiej Doby

REGULAMIN   „WĘGORZYŃSKIEJ ULTRAMARATOŃSKIEJ  DOBY” POD   PATRONATEM BURMISTRZA WĘGORZYNA  MONIKI KUŹMIŃSKIEJ
Więcej…

Komunikat przedstartowy

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY DLA ZAWODNIKÓW UCZESTNICZĄCYCH W ‘WĘGORZYŃSKIEJ ULTRAMARATOŃSKIEJ DOBIE’
Więcej…

e dudek

Gość honorowy. Edward Dudek. Fundator zaproszenia z pakietem startowym na Maraton Beskidy.

dolina charloty

Nagroda ufundowana przez Dolinę Charllotty:voucher  pobyt dla dwóch osób na dwa dni z zabiegiem

zmiana Dawid Teodorczyk 19. zmiana
4. (Kacper Królik) 80' (Wojciech Guźniczak)
21. 15'
7. Wojciech Borek
  Damian Dzierbicki 15.
21. Tomasz Borucki   Daniel Romańczyk
10.
13. Filip Kominek   (Wojciech Guźniczak) 21.
18. Patryk Kominek zmiana Grzegorz Tarasewicz 11.
18. (Michał Łukasiak) 72' Maciej Więcek 23.
3. Igor Paszkowski
  Karol Orłowski 6.
13. Filip Kominek zmiana Fryderyk Palczewski
16.
19. (Przemysław Stosio)
57' Leszek Radziejewski

Natalia Rynkiewicz, Błażej Skwirowski

Sezon 2018/2019 Węgorzyńska Sparta zakończyła w Goleniowie. W ostatniej serii gier stawką meczu 34 kolejki było 5 miejsce w ligowej tabeli. Zespół Sparty przystępował do tego spotkania ze znacznymi brakami kadrowymi, co w połączeniu z kontuzją Dawida Teodorczyka, przyniosło wynik w postaci wysokiej porażki.  W upalne popołudnie w pierwszym kwadransie niegroźnie zaatakowali gospodarze ale strzały te mijały światło bramki Kornela Pękali. Pierwszy gol padł w 23 minucie w wyniku dośrodkowania piłki na piąty metr, skąd zawodnik Iny dopełnił formalności. Niespełna 2 minuty później było już 2:0. To efekt wygranego pojedynku strzelca drugiej bramki z Karolem Orłowskim oraz oddania silnego strzału w światło bramki Kornela Pękali.  W 26 minucie bliscy zdobycia kontaktowego gola byli goście ale ostatecznie piłka nieznacznie przeszła obok słupka bramki Iny. Padła za to trzecia bramka dla gospodarzy. Ponownie miało miejsce podanie z lewego sektora boiska na piąty metr, skąd późniejszy strzelec dopełnił formalności.  W 38 minucie pokonać golkipera Iny próbował Grzegorz Tarasewicz. Mocny strzał odbił do  boku Adrian Henger.  Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo spokojnie. Co prawda z każdą minutą ciężar gry przenosił się na połowę miejscowych ale zabójcze dla przyjezdnych okazały się kontrataki gospodarzy. Po jednym z nich w 62 minucie było już 4:0. Minutę później, 36 bramkę w sezonie zdobył Paweł Iskra, wykorzystując dokładną centrę z lewej strony boiska.  W kolejnych minutach  Spartanie nadal mieli okazję do zmiany wyniku.  W 65 minucie w jednej akcji nie zdołali pokonać bramkarza Iny ani Tarasewicz ani Skuratowski.  W 67 minucie strzał Pawła Iskry udanie odbił Adrian Henger. Również dobrą interwencją goleniowski bramkarz popisał się po strzale Wojtka Guźniczaka w 70 minucie. W 72 minucie jest już 5:1. Kolejna strata w środku pola i nieudana próba przerwania akcji przez Damiana Dzierbickiego, kończy się oddaniem strzału, po którym Kornel Pękala kapituluje po raz piąty. Na kwadrans przed końcem meczu rozmiary porażki mógł zmniejszyć Paweł Iskra. Zawodnik Sparty wykonywał rzut karny, którego intencje strzeleckie wyczuł golkiper Iny.  Chwilę później padła bramka dla miejscowych po akcji prawą stroną i w zasadzie zerowej reakcji zawodników znajdujących się najbliżej strzelca gola. W końcówce spotkania nastąpiło załamanie pogody czego efektem była decyzja o zakończenia meczu w 84 minucie. Spotkanie to nie zostało dokończone i wynik z 84 minuty został wynikiem końcowym.